Založ si blog

Namiesto múdrych babičiek počúvame blbých psychopatov

Sociálne siete nám utešene rastú a pribúdajú ako rastie počet prepustených a nepotrestaných zločincov. Nedávno som na jednej z nich čítal pár komentárov, ktoré by boli hodné zápisu do knihy rekordov. V niekoľkých vetách bolo toľko hrubých pravopisných chýb, že mi na zrátanie nestačili prsty na oboch rukách. Fenomén sociálnych sietí naozaj vo významnej miere ovplyvňujú nás všetkých a hlavne mládež. Mladí ľudia majú dnes problém so všeobecnou vzdelanosťou a chýba im celospoločenský prehľad. Škola im poskytuje len určitú formu informácii a vzdelania, ale nedal  by som za to ruku do ohňa, že je to práve to,  čo dnes potrebujú pre život. Tento súčasný katastrofálny školský systém urobil z učiteľov úradníkov a z riaditeľov škôl náborárov a ekonómov. Mám taký pocit, ako keby sa nám cez tie peniaze strácal v škole žiak, študent a hlavne ľudská bytosť. Ale najväčšiu obavu mám ale z inej veci. Ako keby sa nám zo spoločnosti vytrácal zdravý, ľudský rozum. Nedávno som videl v telke, že rómska matka zbila mladú učiteľku zato, že zobrala žiačke mobil, kvôli tomu, že nedávala na hodine pozor, hrala sa s mobilom a a natáčala si učiteľku počas vyučovania. Riaditeľka školy pred kamerou iba konštatovala, že to je už bežné a že „schytali“ od rómskych matiek iné učiteľky. Policajti „urobili“ z tohto incidentu priestupok proti občianskemu spolunažívaniu. Tak a po tejto informácii som sa musel ísť napiť, vyčistiť vatou uši a nakvapkať očné kvapky, lebo som na chvíľu nadobudol dojem, že ma totálne zradili všetky moje zmysly. Neviním školu a ani učiteľky, neviním žiačky a ani ich rómsku matku, viním z tohto všetkého tento hrozný systém a štát, lebo sa nevie postarať o nás, o nás občanov, pričom si ho platíme na to, aby nás chránil, aby nám poskytoval služby, aby spravoval naše školstvo, zdravotníctvo, verejnú správu, políciu, spravodlivosť a ďalšie „potrebné služby“
My si štát platíme na to, aby nám zabezpečoval služby, lenže v našom prípade si platíme veľmi drahé a veľmi nekvalitné služby. Čo je ale zo všetkého najhoršie, je to, že sme si už na to zvykli. Namiesto múdrych babičiek, a starých otcov počúvame denne z rádia a televízie množstvo „úchylákov“ a psychopatov. Mňa to veľmi uráža, keď ma z televízie poučovali alebo počujú ľudia ako Slota, Mečiar, Fico, Matovič, Figeľ, Dzurinda alebo Radičová. Uráža ma, keď minister Čaplovič hovorí o tom, že je potrebné zamerať sa viac na vzdelávanie Rómov a pritom ich vidím denne pred školou v dobe vyučovania ako stoja v hlúčiku a nahlas počúvajú z mobilu mp3-ky a obťažujú všetkých okoloidúcich. Prečo čerpáme z eurofondov a iných dotačných schém milióny eur na to, aby sme dovzdelávali dospelú rómsku populáciu? Prečo učíme dospelých Rómruzumov čítať, písať a používať počítač? Prečo sa to nenaučili keď mali možnosť chodiť do školy ako zvyšok populácie?  Ja by som sa toho múdreho pána na ministerstve školstva rád opýtal, čo bráni tomu hlúčiku Rómov aby sa vzdelávali? Možno by nám obyčajným občanom mohli predstavitelia antidiskriminačných neziskoviek objasniť, ako je to s diskrimináciou, keď rómsky rodič dostane od štátu príspevok za to, že jeho deti „chodia“ do školy“, dostanú príspevok na stravu a dostanú príspevok na cestovné. Pritom iná rodina, čo má len veľkú smolu, že nie je rómska, a v ktorej obaja rodičia pracujú, platia štátu dane, si toto všetko musia zaplatiť z chudobného rodinného rozpočtu? Tak kto je tu potom páni predsedovia, podpredsedovia a tajomníci diskriminovaný? Prečo dostane rómska rodina, ktorá dokázala za 15 rokov úplne „vybývať“ pridelený byt tak, že je vhodný už iba na asanáciu? Ale už dosť, zvoní mi moja stará 10-ročná nokia, musím ísť pracovať, aby som mohol zaplatiť dane, aby si mohli rómske deti kúpiť najnovší smartfón s veľkým 4,3 palcovým dotykovým displejom a zvukom dolby mobile. Hádam nebudú deti nepracujúcich, údajne neprispôsobivých rodičov  počúvať svoje obľúbené mp3-ky doobeda pred školou na nejakej „starej šunke“ Prajem všetkým veľa chuti do práce a odchádzam skôr, ako ma niekto obviní z rasizmu a diskriminácie. Lebo obviňovanie z údajného rasizmu je už na Slovensku aká veeľká móda, tak isto ako čoraz častejšie používaný výraz „neróm.“ Neviem, kto začal tento výraz používať, viem však, že to mal v hlave trochu popletené. Musím však dopredu upozorniť každého, kto by ma chcel týmto výrazom označiť, bude tvrdo konfrontovaný s mojou dobre vycvičenou pravačkou. 

Načo nám je?

18.09.2013

Občas sa tak zamyslím, aj keď sa priznám bez mučenia, že to nie je veľmi často. Premýšľam, že načo si my občania platíme vlastne niektoré vládne inštitúcie. Prečo máme napríklad ministerst­vo viac »

Moja krátka politická kariéra

24.05.2013

Na odporúčanie môjho bývalého spolužiaka som bezhlavo vstúpil do našej momentálne vládnucej a najpopulárnejšej strany. Ako mladému a perspektívnemu straníkovi mi ponúkli miesto generálneho viac »

Hlásim polohu v Bielorusku

20.05.2013

Vážený pán oný vnútorný minister Kaliňák. Nebudete mi veriť, ale akurát som sa vrátil zo servisu, kde mi opravili rozdrb, pardon pokazenú nápravu na mojej starej embéčke na ktorú som šetril viac »

Jeremy Corbyn, labouristi

Corbyn popiera tvrdenia o spolupráci s ŠtB ako "absurdné ohováranie"

20.02.2018 21:30

Podľa neho sú tvrdenia v britských denníkoch "čoraz výstrednejšie a úplne nepravdivé".

Afrín Sýria Kurdi Turecko

Sýrske provládne sily sa krátko po vstupe do Afrínu museli stiahnuť, tvrdia Turci

20.02.2018 20:08

Hovorca Núrí Mahmúd tiež povedal, že provládne sily prichádzajú na pozvanie YPG, aby sa zapojili do obrany Afrínu a priľahlej štátnej hranice pred "nespravodlivou inváziou" z Turecka.

porošenko

Porošenko podpísal zákon o oblastiach podporovaných Ruskom

20.02.2018 20:04

Konflikt na východe Ukrajiny vypukol po tom, čo Rusko anektovalo ukrajinský Krymský polostrov, a od apríla 2014 si už vyžiadal vyše 10 000 ľudských životov.

Anton Hrnko

Hrnko a Blanár kritizujú dvojjazyčné tabule a značky, Hrnko aj samotný Most-Híd

20.02.2018 20:00

Dvojjazyčné tabule a dopravné značky, s ktorými prichádza minister dopravy Árpád Érsek z Mosta-Híd, sú zbytočné.

nezbednicok

V živote sa treba pre niečo zapáliť... V krematóriu už bude neskoro

Štatistiky blogu

Počet článkov: 4
Celková čítanosť: 6871x
Priemerná čítanosť článkov: 1718x

Autor blogu